section-63beb9c
Podpora projektu Češi na Ukrajině
Od prvních dnů invaze podporujeme odvážné Čechy, kteří se rozhodli bránit naši zemi a svobodnou Evropu před diktátorem. Stejně jako oni i my věříme, že tento konflikt není jen o Ukrajině. Putin veřejně oznámil cíle svého režimu, stejně jako to kdysi udělal Hitler. Jeho cílem je rozvrátit světový řád a obsadit silou půl Evropy a střední Asii. Kromě toho jeho páchají na Ukrajině skutečně děsivá zvěrstva na civilistech.
Proto jsme se aktivně zapojili a postupně se přesunuli z pomoci uprchlíkům na pomoc našim českým dobrovolníkům - legionářům. Postupně celý proces profesionalizujeme a pod hlavičkou našeho projektu Cesinaukrajine.cz chceme pro naše kluky získat a udržet podporu u širší veřejnosti.
Aktuálně zajišťujeme vše od vyřízení dokumentace, přes výcvik dovedností, až po zajištění vybavení, potravin a transport zásob do první linie. Za více než 100 dní války jsme si vysloužili důvěru jak mezi vojáky a Ukrajinci, tak mezi řadou partnerů v ČR i zahraničí, kteří jsou ochotni nám dodávat výstroj a vybavení za zlomek tržní ceny. Vaši podporu potřebujeme, abychom mohli podporu Čechům udržet a dále zlepšovat.
Na co podporu potřebujeme:
 
1) Zvýšení bojové připravenosti
V Čechách pomáháme zlepšit znalosti a dovednosti před odjezdem do boje. Spolupracujeme s instruktory z řad armády a veterány speciálních sil, kteří školí ozbrojené složky mnoha států. Pomáháme také zlepšit znalosti o první pomoci, čímž reálně zachraňujeme životy.
2) Nákup vybavení a výstroje
Základní výstroj stojí mezi 30 - 50 tisíc. Pokud však chceme, aby mohli vojáci skutečně něco dělat, dostaneme se s nočním vybavením, kolimátory, optikou a dalšími věcmi až ke 200 tisícům.
3) Nákup zásob
Zajišťujeme zdravotnický materiál, nahrazujeme opotřebenou výstroj, hygienické potřeby a potraviny.
4) Transport a logistika
Přepravujeme dobrovolníky na linii a zajišťujeme dovoz zásob až na linii. Mnohdy jsme jediné auto ochotné a schopné přijet až na linii bojů. Jedna cesta nás stojí přibližně 20 000 Kč.
5) Dokumentace a smlouvy
Díky znalosti ukrajinského prostředí dokážeme vyřídit správně přepravní dokumentaci pro lidi i výstroj a vyjednat pro naše legionáře vhodný a výhodnější typ kontraktu.
Kromě toho se snažíme udržet povědomí o tom, co se na Ukrajině děje a informovat veřejnost o přínosu české pomoci. Češi jsou v první linii od prvních dnů války a vzbuzují obdiv u spolubojovníků z celého světa.
Podpořit nás můžete na transparentní účet spolku:
Transparentní účty / veřejný dárce: 
2602141416/2010 vedený v EUR 
2702141392/2010 vedený v CZK
Více informací o naší práci na
section-cd7124d

TÝMKTERÝ SE NEVZDÁVÁ

Jan Zamrazil

Zakladatel, vybavení a logistika

Samuel Hornek

Média, support dobrovolníků

section-90fcacc

ČÍMŽIJEME

Trénujeme naše dobrovolníky v Česku
Příprava začíná již v Česku
Trénujeme naše dobrovolníky v Česku
Trénujeme naše dobrovolníky v Česku
Dodali jsme Jeep 4X4
Dodali jsme Jeep 4X4
Dodávka střeleckých sluchátek
Dodávka střeleckých sluchátek z Česka
Působíme tam kde je to třeba nejvíc - Borodyanka
Působíme tam kde je to třeba nejvíc - Borodyanka
Češi jsou v prvních liniích od začátku války - bitva o Kyjev
Češi jsou v prvních liniích od začátku války - bitva o Kyjev
Proti tomuto zlu bojujeme
Proti tomuto zlu bojujeme
Věříme, že světlo porazí temnotu
Věříme, že světlo porazí temnotu
Češi pomáhali zastavit i útok na Kyjev - poblíž Borodyanky
Češi pomáhali zastavit i útok na Kyjev - poblíž Borodyanky
Chráníme říši svobodných lidí - tady je Mordor
Chráníme říši svobodných lidí - tady je Mordor
{"visible_panels":"7","width":"1920","height":"570","orientation":"horizontal","panel_distance":"5","max_openedaccordion_size":"80%","open_panel_on":"hover","shadow":"false","autoplay":"false","mouse_wheel":"false"}
section-40080c4

NAŠENOVINKY