Jak se zapojit jako dobrovolník

Faq
Nejsnazší způsob je nás kontaktovat. Probereme vaše předchozí zkušenosti, očekávání a připravenost k výjezdu. Na základě toho doporučíme vhodný typ kontraktu (smlouvy) a umístění. Vyjednáme s Ukrajinci / českými legionáři vaše umístění a zajistíme dokumentaci pro vás i pro převoz vašeho vybavení. Mezitím s námi můžete jít na cvičení v ČR.
Musíte být starší 18. let a měli byste mít čistý trestní rejstřík. Dále byste měli mít slušnou fyzickou kondici. Další věci spíše ovlivňují možnost vašeho umístění a typ kontraktu, který můžete získat. Například se řeší vaše předchozí zkušenosti a výcvik, jazyková vybavenost. Dále byste měli být schopni si zajistit alespoň základní výstroj. Se vším dokážeme pomoci.
Dle zákona musíte mít pro účast v zahraniční armádě schválenou žádost prezidentem. V ČR vydal prezident i vláda prohlášení, že lidé dostanou abolici. Ovšem přesto doporučujeme žádost dle vzoru zde odeslat. I pokud byste odjeli bez ní, může vám to v budoucnu pomoci. Schválená žádost vám také pomůže snadněji získat lepší kontrakt od ukrajinské armády. Situaci jsme schopni řešit individuálně. Napište.
Existují dvě možnosti. Buď budete v "dobrovolnických sborech" jakým je například "Zakarpatská sič" kde nutně mít vojenskou zkušenost nemusíte, ale záleží to na individuálním posouzení velitelem. Zde je velká část českých bojovníků. Pokud chcete být přímo v jednotce legionářů, je nutné mít předchozí zkušenost. Do jisté míry se uznávají i určité typy kurzů a samozřejmě vojna. Tyto zkušenosti opět hrají roli nejen v tom, kde můžete sloužit, ale také jaký typ kontraktu můžete získat. Jelikož bez výcviku nedoporučujeme odjet, pomáháme již v ČR s psychologickou přípravou a tréninkem. Aktuální tréninky zde.
Základním dokumentem je cestovní pas. Bez toho neodjete a vše ostatní záleží na individuální situaci. Měli byste mít také výpis z rejstříku trestů. Dále sebou vezměte potvrzení souhlasu prezidentem, doklady o prodělaném výcviku, například vojenskou knížku, certifikáty. Vše byste měli mít úředně přeložené do Ukrajinštiny, případně Ruštiny. Před cestou vám dále zařídíme převozní dokumenty pro vaši výstroj a dojednáme s ukrajinskou stranou vaše umístění a typ kontraktu.
Dle typu kontraktu (dobrovolnický, armádní) vás vezmeme buď do domluveného přijímacího střediska, nebo jedete přímo k jednotce, která vám dle potřeb domluví výcvik v 2. linii. My doporučujeme jít přes přijímací středisko u obou typů kontraktů, protože tak je to ideální, ale záleží to na individuálním posouzení situace. Po vyřízení formalit v náborovém středisku jste přesunuti do výcvikového střediska, kde máte absolvovat 14. denní výcvik. Pak jste přesunuti k jednotce.
Ukrajinská armáda může vaše služby odmítnout v závislosti na vašich zkušenostech, zdravotním stavu a jazykové vybavenosti. Stejně tak může být kontrakt zrušen, pokud se neosvědčíte. Někdy je možné přejít k dobrovolnickým sborům (např. jazyková vybavenost) a nebo vás můžeme potřebovat mezi dobrovolníky v logistice na frontovou linii a v polních nemocnicích. Napište, domluvíme se.
Na cestu potřebujete poměrně dlouhý seznam (zde) a další stejně dlouhý seznam (zde) se týká věcí, které potřebujete zajistit před odjezdem zde v ČR. S výstrojí i formalitami jsme schopni pomoci.
section-0834215

MÁTE DOTAZ?

Ptejte se, nekoušeme.

section-4688fc6

PODPOŘTE NAŠE LEGIONÁŘE

Stay tuned for the latest company news.