Zdravotní péče a kurzy

Zdravotní péče a kurzy

Češi zachraňují životy vojákům i civilistům.

Více lidí zemře v důsledku špatné nebo pozdní zdravotní péče než na samotná zranění z boje. Věděli jste, že více končetin je amputováno kvůli pozdnímu uvolnění škrtidla, než kvůli samotnému zranění? Jelikož Rusové zničili většinu nemocnic poblíž fronty a celkově je na místě velký nedostatek zkušených mediků, tak by každý dobrovolník měl mít alespoň základní znalosti, jak zajistit zraněného kamaráda a zachránit mu tak život.

CVIČÍME DOBROVOLNÍKY

Spolupracujeme s profesionálními mediky, kteří předávají své zkušenosti a dovednosti českým legionářům i ukrajinské armádě. Výcvik probíhá podle standardů TCCC. Zároveň zajišťujeme, aby každý dobrovolník odjel dostatečně vybaven zdravotnickým materiálem a věděl, jak ho použít.

ZÁSOBUJEME NEMOCNICE

Obracejí se na nás polní i běžné nemocnice s žádostí o materiál a vybavení. Prostřednictvím našeho druhého projektu Zdravotnizajisteni.cz a veřejných sbírek pomáháme zajistit vše od sanitek a zdravotních lůžek až po berle, léky a speciální výživu. Jsou případy, kdy jeden balíček dovezených léků prodlouží někomu život o měsíc. My jej dovezeme až k pacientovi.

Budeme v tom pokračovat, dokud bude Ukrajina statečně vzdorovat. Budeme rádi, když nás podpoříte.